Business

Zatepľovanie PIR doskami a ich cenová ponuka

Izolačné PIR dosky sú tvorené látkou, ktorá sa nazýva polyizokyanurát a špeciálnej peny z polyuretánového materiálu. Sú charakteristické svojimi skvelými vlastnosťami izolácie tepla, čo dokážu aj napriek ich malej hrúbke, ktorá sa však dá adaptovať podľa potreby – predáva sa väčšinou v hrúbkových rozmeroch 20 až 250 milimetrov. PIR dosky, inokedy nazývané aj PIR panely, majú okrem úžasnej schopnosti udržiavania tepla aj ďalšie prospešné funkcie, kam radíme napríklad to, že sú ľahké, nevsakujú vodu a tekutiny, jednoducho sa s nimi pracuje, nie sú horľavé a sú imúnne voči ohňu, či prejavujú sa rezistenciou pred plesňami, hubami, hmyzom, myšami a inými škodcami.

Zatepľovanie domu

Najčastejšie sa nimi zatepľujú fasádne obklady – populárne sú v moderných stavbách, ktoré sú typické pre nízku spotrebu energií. Okrem fasád nimi môžeme vyplniť strechy (priame i naklonené), steny, stropy alebo krovy. Niekedy sa používajú dokonca ako izolačná výplň do stenových priečok, ktoré predeľujú miestnosti. Ich veľkým plusom je to, že sú ideálnou izoláciou aj do stavieb z dreva. Látky, ktorými sú tvorené ich robia recyklovateľné, šetrné voči prírode, sterilné a hygienicky nezávadné. Často sa dodávajú s možnosťou prilepenia z obidvoch strán a povrch si môžete na žiadosť nechať prispôsobiť. Vyberať sa dá taktiež aj podľa toho, či chcete PIR dosky lineárne alebo zámkové.

Zatepľovanie strechy

Ak vás zateplenie týmto materiálom zaujalo a chceli by ste zistiť viac informácií o cenovej ponuke izolačných dosiek PIR, cena je individuálna podľa každej stavby. Zvyčajne sa odvíja podľa toho o akú hrúbku máte záujem, o preferovaný druh spojenia – lineárne alebo zámkové kraje, o akú veľkú plochu umiestnenia pôjde, výmeru, či prispôsobenie povrchu, výber farebnej možnosti a iné faktory. Preto, keď chcete zistiť viac informácií o cene, je potrebné najskôr premerať všetky potrebné rozmery a až potom sa môže prejsť k výpočtu približnej sumy zateplenia.