Tovar

Už ste vyskúšali kakaové bahno?

Kakao je veľmi zdravá surovina. To je známy fakt. Svoje uplatnenie našlo aj v kozmetike. Horúcou novinkou na pultoch predajní sa v poslednej dobe stalo takzvané kakaové bahno. Poďme sa teda pozrieť naňho pozrieť bližšie.

kako
 
Môžete si ho vyrobiť aj sami
 
Kakaové bahno je označenie pre rôzne produkty, môže ísť o pleťové masky, alebo krémy s obsahom kakaových bôbov. Tento produkt si môžete samozrejme vyrobiť aj sami. Základom je kvalitné kakao. To môžete zmiešať napríklad s bielym jogurtom, avokádovým, či olivovým olejom, alebo kokosovým tukom. 
 
Čo bahno obsahuje
 
Samotné kakaové bôby obsahujú množstvo látok, ktoré dokážu s našou pleťou hotové zázraky. Rovnaké vlastnosti má samozrejme aj kakaové bahno.
 
Vysoký obsah horčíkasa postará o krásne zdravú a rozžiarenú pleť. Aj keď je tento minerál najčastejšie spájaný s funkciou svalov, či srdca, v starostlivosti o pokožku má taktiež svoje nezastupiteľné miesto. AK vás trápi akné, alebo vyrážky, horčík je práve tou látkou, ktorá vám s týmto problémom pomôže.
Ďalšou látkou je vápnik. Ten, okrem iného, stojí za produkciou vitamínu D, ktorý je pre pokožku nesmierne dôležitý. Chráni ju pred vznikom celej rady ochorení a navyše sa stará o krásne opálenie počas leta.
Železododá pleti zdravú farbu,. Zároveň ju vyživuje do hĺbky. Preto je aj tento minerál pre našu kou veľmi dôležitý. Okrem spomínaných látok, sú kakaové bôby bohaté aj na množstvo vitamínov a tiež esenciálnych kyselín. Všetky tieto látky, pritom naša pokožka nevyhnutne potrebuje.

koka
 
Kedy bahno používať
 
Kakaové bahno oceníte v mnohých prípadoch, dokáže liečiť akné, zlepšovať celkovú kondíciu pokožky a bojovať proti vyrážkam. Pokiaľ trpíte suchou pleťou, lepší hydratačný prostriedok už asi ani nenájdete. Kakaové bahno taktiež pôsobí omladzujúco a našu pleť chráni pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi.