Peniaze

Ochranou prírody sa dá ušetriť

Určite ste si všimli, že momentálne sa u nás rozmáha riadne tropické leto. Následkom klimatických zmien sa aj k nám dostali takéto horúčavy. Ekologicky aktívni a uvedomelí ľudia začínajú alebo už dlhodobo šetria prírodu a snažia sa čo najviac obmedziť svoj vplyv na Matku Zem.

nalupování

Vedeli ste, že šetrením prírody šetríte aj svoju peňaženku?
Tak sa na to pozrime:
1.       Viacnásobným používaním vašej zbierky doterajších igelitiek, či igelitových sáčkov alebo viacnásobným používaním látkovej tašky ušetríte síce pár drobných, ale po každodenných alebo menej častých nákupoch sa tieto drobné nazbierajú na celkom slušnú čiastku peňazí. Čiže nielenže ušetríte prírodu, ťaženie nových zdrojov na výrobu nových tašiek .. ale ušetríte peniaze.

2.       Vyrábaním si domácej kozmetiky sa dá ušetriť tiež dosť značná suma peňazí. Samozrejme, nie všetko ide naraz. Najprv treba doužívať vašu súčasnú kozmetiku a až potom sa vrhnúť na výrobu tej novej. Nemusíte si vyrábať všetko, stačí ísť na to pozvoľna a uvidíte, že vás to chytí. Bude to pre vás lacnejšie a zároveň sa príroda nemusí zaťažovať stále novými a novými plastovými obalmi, ktoré by vznikali z vašej kupovanej kozmetiky. A bonus k tomu, že budete vedieť čo vo vašej domácej kozmetiky je a že je pre vás prospešná.

3.       Zbaviť prírodu odpadu by nás stálo nadľudskú energiu a v súčasnosti to ani nie je možné. Spoločne sa však postupne môžeme o to snažiť. Prospejeme tým nielen nám, ale aj prírode.

4.       Namiesto nákupu minerálnej alebo inej vody v plastových fľašiach skúste siahnuť po sklenenej alebo nerezovej fľaši, ktorá vám vydrží aj niekoľko rokov. Nemusíte si hneď kupovať nejakú špeciálnu sklenenú fľašu z internetu za nehoráznu sumu, postačí vám obyčajná fľaša, ktorá vám zostala z džúsu alebo z mlieka. A verte mi, že jej váhu ani neucítite. Kto chce, ten si nájde spôsob.

flaška

5.       Tým, že si doma uvaríte a zoberiete do práce obed ušetríte tiež dosť značnú sumu peňazí a ušetrí tým aj planéta. Pretože inak by ste si možno išli kúpiť obed do obchodu v plastovej nádobe alebo by ste v reštaurácii všetko nezjedli a zabalili by vám to do plastu. Plastové boxy na jedlo sú jedny z najťažšie rozložiteľných plastov vôbec.

Čo vy na to? Idete do toho?