Web

Tipy na niekoľko užitočných stránok

Eat this much

Tuto sa dočítate, ako si môžete zostaviť jedálny lístok na mieru. Ak sa snažíte schudnúť, udržať si hmotnosť alebo budovať svalstvo, odporúčam vám navštíviť túto adresu. Vypočíta vám presné množstvo odporúčaného jedla, zostaví jedálny lístok pre jednotlivé dni. Samozrejmosťou je aj jednoduchá kalkulačka pre výpočet kalórií. Nakoľko aj na Slovensku 40 % populácie má problém s nadváhou, je táto stránka veľmi užitočná.

síť

Sleepyti.me

Máte problém večer zaspávať? Navštívte tento odkaz. Jeden spánkový cyklus dospelého človeka by mal trvať približne deväťdesiat minút. Za noc by sme ich mali absolvovať päť alebo šesť. V prípade zobudenia uprostred tohto kolobehu pociťujeme väčšiu únavu. Vďaka sleepyti.me sa môžete zobudiť medzi jednotlivými spánkovými cyklami, vďaka čomu sa budete cítiť viac odpočinutí. Aj táto stránka zahŕňa kalkulačku, ktorá vypočíta vhodný čas, kedy sa je treba uložiť spať, ak sa potrebujeme zobudiť v presnom čase.

spuštění

Ninite

Keď si chcete nainštalovať naraz väčší počet programov do počítača, vyskúšajte ninite. Poskytuje zoznam najčastejšie používaných programov. Po jednom kliknutí vám naraz umožní obstarať si programy ako Skype, ochrany proti vírom, VLC,  Spotify, Irfan Vew, …

Have I been pwned

Ak máte obavy, že vaše prihlasovacie údaje odcudzila iná osoba, môžete si to overiť cez tento odkaz. Táto stránka odhalí prípady nežiaduceho úniku dát. Ak došlo k úniku informácií o vašom účte, napíše sa to nižšie na tomto webe. V takomto prípade si zvoľte iné, najmä ťažšie uhádnuteľné heslo.

I love PDF

Študentom sa často stáva, že pri písaní úloh potrebujú zmeniť formát dokumentov. Vďaka tomuto nástroju si môžu zmeniť PDF súbor na MS powerpoint, MS Word, alebo JPG. Je to užitočné najmä v prípade dokončovania záverečných, bakalárskych, diplomových prác, keď študenti vkladajú podpísané čestné vyhlásenia.

monitor

Bulk resize photos

Tento nástroj umožní zmeniť veľkosť až stopäťdesiatich fotiek naraz do jednej minúty. Môžete takto upraviť fotky vo vašom počítači, alebo ich skopírovať do vyznačeného okna na stránke. Vyberiete si žiadanú veľkosť obrázkov, kliknete na štart a stránka už dokončí dielo za vás.