Technika

Stolný počítač alebo herná konzola?

Výhody herného počítača:

1.       Širší výber, lepšie prispôsobenie – Pri skladaní vlastného herného stroja vaše možnosti nikdy nedôjdu. Váš herný stroj môžete dokonale prispôsobiť vašim prioritám podľa toho, čo preferujete, či už sa jedná o hernú myš alebo samotné vnútorné komponenty ako pamäť RAM, procesor alebo grafická karta.

konzole

2.       Väčší výkon – Tento faktor sa viaže priamo na ten predošlý. Svoj počítač si môžete prispôsobiť takým spôsobom, že môže byť dokonca výkonnejším strojom ako aj tá najnovšia herná konzola. Samozrejme, s vyšším výkonom stúpa však priamo úmerne aj vyššia cena.

3.       Vylepšovanie –Váš stroj sa bude dať upgrade-núť (vylepšiť) aj po dlhom čase od zakúpenia, a to bez ohľadu na to, s akými komponentami bol v minulosti zakúpený. Stačí, ak budete postupne dané komponenty vymieňať za novšie a aktuálnejšie. Znovu sa však jedná o vyššiu investíciu do vášho herného stroja.
Výhody hernej konzoly:

1.       Najlepšie prispôsobený systém – Herné počítače sú prispôsobené hrám, no hry sú prispôsobené herným konzolám. Po zakúpení hernej konzoly môžete zabudnúť na riešenie hardvérových požiadaviek hociktorej z existujúcich hier. Každá z nich bude fičať ako po masle. Tvorcovia herných konzol vedia, čo robia a svoje prístroje robia tak, aby ani jeden používateľ nebol so svojím rozhodnutím o kúpe ich stroja nespokojný.

sestava

2.       Lepšia cena –Áno, aj cena môže byť veľmi dôležitým faktorom. Kvalitnú hernú konzolu si dnes môže zaobstarať skoro každý – cenovka tých novších začína okolo tých 250€. No keď si do úvahy zoberieme herné počítače, priplatíte si aj trojnásobok, alebo viac.

Niekto by možno mohol zobrať ako argument aj to, že herný počítač je aj kvôli svojej cene využiteľný na viacero vecí, no nemusí to byť celkom tak. Herné konzoly súčasnosti rovnako podporujú Facebook, Instagram, YouTube, Spotify, prezeranie mailov alebo aj kompletné prehliadanie webu. Výber je už len na vás, čo uprednostňujete a aké máte priority.