Móda

Ženy a móda

Rozdiel na vnímanie módy sa mení s vekom. Kým mládež naháňa módne „vychytávky“ , zrelá žena hľadá to, čo jej pristane a nie prioritne to, čo je prvoplánovo módne a in.

modelka

  • Myslím si že dievčatá by nemali naháňať iba módu pri výbere oblečenia.

Pri obliekaní je možno lepšie, aby nevedeli o všetkých možných trendoch, ale o tom, ako vykúzliť  s oblečením a doplnkami  obraz, ktorý by sa stal harmonickým a ženským. Obdivujem dievčatá, ktoré vkusne vyberajú šaty ,topánky, príslušenstvo a spôsobne ich nosia.  Nemám rada vrstvenie odevov – keď je dievča oblečené ako kapusta, alebo vešiak. Mám pocit ,že to dievčatám uberá na kráse a zakrýva ladné krivky ženského tela. Pôsobia potom ako bezdomovci, ktorí vláčia všetko šatstvo na sebe. A to určite nechcú.

  • Oblečenie na príležitosť.

Je veľmi nutné rozlíšiť kde a čo si zoberieme na seba. Ak sa ide na rande, žiada sa aby oblečenie bolo elegantnejšie, ale nie také ako do divadla. Keď sa ide na výlet- žiada sa športový duch oblečenia. Hlavne obuv by mala byť vhodná. Ak sa chystáme na pracovný pohovor – oblečenie by malo byť striedme a nevyzývavé. Prvý pohľad na vás je rozhodujúci.

  • Veľká pozornosť sa venuje rukám dievčaťa.

 Ak sú krásne, dobre upravené, s manikúrou  -sú vhodné obdivu. Najdôležitejšia je ale ich čistota . Starajte sa aj o ruky tak, ako o tvár- doprajte im krém ,aby nepôsobili sucho. Manikúra je tiež vecou módy. Či je to „kvietková“ , čistá , dekoratívna.

dívka

  • Obuv ako módny doplnok

Nepodceňujte výber topánok. Dokážu krásu podčiarknuť, alebo ju celkom zničia. Kvalita topánok by mala byť prioritnou záležitosťou.
Neexistujú však žiadne univerzálne trendy, ktoré by mali všetkým ísť. Niektoré dievčatá vyzerajú atraktívne vo voľnom oblečení, iné – v kostýmoch a iné – v krátkej a tesnej móde. Všetko závisí od momentálneho stavu duše, nálady, osobného temperamentu a, čo je dôležitejšie, pocitu pohody. Ak je dievčaťu pohodlné v šatách, bude sa cítiť istá a bude môcť šarmom očariť muža. A ak si ale vyberie iba  oblečenie, ktoré je síce teraz módne ale jej samej sa až tak nepáči, potom s najväčšou pravdepodobnosťou nebude schopná vytvoriť harmonický a nezabudnuteľný obraz.