Peniaze

Nebolo by skvelé zarábať iba investovaním?

Internet a hlavne sociálne siete sú dnes plné obrázkov, príbehov návodov a kadejakého obsahu. Všetko má ale niečo spoločné. Stačí pár kliknutí sem alebo pošlite nám 30€ a zbohatnete.
Presnejšie zbohatnú oni, ale to vám už nepovedia. Vy akurát tak dostanete cennú radu do života. A to že nič nie je zadarmo. A samy sa rozhodnite či vám to za to stoji. Ak teda nepodľahnete pocitu že stačí investovať a viac sa o to nestarať. Neodchádzajte, a prečítajte si čo vás zaujíma.
Pretože nasledujúce pravidlá vám môžu zachrániť vaše peniaze.

marketing
 
Nešpekulujte
 
V jednoduchosti je kráse a v kráse je jednoduchosť. Ide tu o to aby ste investovali iba do toho čomu rozumiete. Že neviete o čom je reč? Jedná sa tu o to aby ste nedávali peniaze každému a všade len preto lebo vám to vyzerá super a aj výnos je väčší. Tu platí viac ako inde že menej je niekedy viac.

bankovky
 
Emócie bokom
 
Hoci sa to môže zdať jednoduché, opak je pravdou. Dnes sme z každej strany obklopený „príležitosťami“ na zbohatnutie. Ale v skutočnosti len dávate dobrovoľne svoje peniaze preč od seba. Môže sa stať že vyhráte športku ale skutočne chcete riskovať svoje úspory len preto že na internete písali že zbohatnete?
 
Poplatky
 
Nebudeme si klamať. Nikto nebude robiť zadarmo. Poplatky sú bežnou súčasťou nášho života a ani tu tomu nebude inak. Poplatky nie sú zlé, práve naopak. Podľa toho je vidieť hneď na prvý pohľad či to dotyčný myslí vážne a na konci mesiaca alebo roka neskončíte v hlbokom mínuse. Pretože ten  poplatok tam bol, len dobre ukrytý. A vy tak zistíte že môžete byť radi ak nie ste v strate. Preto sa nevystrašte keď bude treba niečo zaplatiť. Namiesto toho radšej zvážte či sa vám to aj napriek tomu oplatí.
 
Investujte pravidelne
 
Investujte pravidelne, aby sme tu mohli hovoriť o zisku napriek možným rizikám. Ako napríklad nestálosť trhu, hrozba že prídete o financie, alebo nakoniec ešte môžete skončiť v mínuse. Zamerajte sa radšej na pravidelné investovanie. Pričom nesmiete zabúdať na diverzifikácie vašich vkladov. Že neviete čo to znamená? No v jednoduchosti ide o to aby ste svoje peniaze neinvestovali iba do jedného produktu ale čo možno čo najviac produktov a tak ochránili svoj vklad.