Domov

Ako spraviť domáce upratovanie viac organizovaným

Medzi prácou, varením a snahou tráviť čas s našimi rodinami je ľahké sa pozrieť na mydlovú špinu vybudovanú vo vani a povedať: "Môže to počkať až do zajtra", celé týždne. Mnohí z nás majú tendenciu odviesť domácu prácu, kým to nie je jednoducho neznesiteľné, a až potom je to monumentálna úloha. Existujú však spôsoby, ako zabezpečiť, aby domáce práce boli zvládnuteľné, ľahšie a najlepšie zo všetkých, kratšie, aby sme mohli tráviť viac času s našimi rodinami a priateľmi. Existujú metódy, ktoré môžete používať na to, aby ste mohli prechádzať vašimi domácimi prácami a zabrániť tomu, aby ste boli pohltení prácou, a uvoľnil sa vám potrebný relaxačný čas!

lux

Urobte menšie kúsky počas týždňa
Mnoho ľudí sa pokúša a neuspeje, aby robil týždenné čistenie. Ich plán je spať trochu v sobotu ráno, vypiť ich kávu, vyzdvihnúť metlu a nechať dom bezchybný. Ale v čase, keď sa v sobotu objavia úlohy, myslíte si, že sa o 8 ráno prebudíte, príde ale 10.00 hodina a vy ste v posteli. Vezmete jednu hodinu na pitie vašej kávy a keď skončí, deti budú trieskať svojou energiou a budú sa snažiť ísť do parku. Neskorý štart + pocit lenivosti + bláznivé deti = žiadne urobené práce.

Alternatívny prístup, ktorý by som navrhol, je očistiť svoj dom postupne počas celého týždňa. Akonáhle sa dostanete domov z práce, spravte si večeru, pomôžte deťom s domácimi prácami alebo s akoukoľvek každodennou náležitosťou čo musíte urobiť, vyriešiť aspekt domu, ktorý môžete dosiahnuť za hodinu alebo menej . Či už ide o bielizeň alebo o umývačku riadu, urobte malý kúsok po celý týždeň, aby ste si to nehromadili, nepreťažilo vás to a najlepšie je, že vaše víkendy sú úplne len a pre vás bez práce.

čistota

Verte mi – viem, že to znie bláznivo po náročnom dni v práci, ale myslím, že sme všetci už dávno prišli na to, že budeme unavení cez týždeň bez ohľadu na to, čo urobíme alebo nerobíme. Dodatočná hodina každý deň sa môže zdať ako veľa, ale určite je to lepšie ako štyri alebo päť hodín z vašich dní voľna.