Krása

Komunikácia formou minulej doby

Produkty s prívlastkom retro sú na trhu rozšírené. No nech vás napadne akýkoľvek typ produktu, určite k nemu nájdete retro alternatívu. Svedčí o tom i jeden zaujímavý článok:

Tak to vidíte, aký je tento nostalgický pocit populárny. Ľudia majú z určitých dôvodov nostalgiu radi, pretože ako inak vysvetlíte fakt, že sa vyrobí napríklad takýto produkt?
tlačítkový telefon
V dnešnej dobe, kedy už dostaneme kúpiť smartfón za 70 euro, dostaneme kúpiť pevnú linku za 59 euro. Uprednostnia ľudia radšej túto pevnú linku? Pokiaľ si zakladajú na štýle retro, tak zrejme áno. Ale uvedomujem si, že kvalitný retro produkt musí disponovať technológiou dnešnej doby, pričom osemdesiate roky nám pripomína iba štýl dizajnu. Tak by to malo byť. Bola by hlúposť platiť za produkt, ktorý by mal technologické nedostatky a nepraktickosť z dávnejších liet.
Preto sa teda pozrime, ako je na tom tento produkt v podobe retro pevnej linky, ktorý nesie názov AligatorT100.
Ako prvé si všimneme, že tento produkt bude ľahké ovládať vďaka veľmi prehľadnému dizajnu jeho klávesnice. Zasa si nemyslime, že tento produkt používa to typické staré „vytáčanie“ čísel. Ide o štýlovú, ako keby mobilovú klávesnicu, pričom je na linke zabudovaný aj displej, pomocou ktorého si môžeme ukladať a používať telefónny zoznam digitálne. Táto pevná linka je zároveň i veľmi spoľahlivá, pretože disponuje anténkou pre prípad, že by sme sa nachádzali v miestnosti, kde je slabý signál. Vytiahneme anténku a signál bude stopercentný. V tomto smere sa jedná o spoľahlivejšiu alternatívu smartfónov.
dívka a telefon
Výpadok elektrického prúdu? To tohto „aligátora“ nezastaví. Má totiž kryt na vloženie batérie, takže môžeme telefonovať ďalej.
Skrátene povedané, tento produkt ozaj disponuje všetkym potrebným, dokonca ho nič nezastaví. Ani zlý signál, ani výpadok prúdu. Ide o retro produkt, na ktorom si dali výrobcovia záležať a teda si myslím, že nikoho nesklame.