Krása

5 nových spôsobov nosenia parfumov

Zmiešajte vône
Nezáleží na tom, aké parfumy máte – ovocné alebo kvetinové, skamaráťte sa s parfumami na báze jantáru, vanilky alebo kokosového oleja. Tieto teplé akordy vytvárajú perfektný pár s akoukoľvek inou vôňou, robia ich jasnejšími, zaujímavejšími. V takom kokteile neexistuje žiadna dusivá blízkosť, čo môže spôsobiť bolesť.

koláž

Kombinujte so sprchovými gélmi
Sprchový gél a vôňa môžu vytvoriť zaujímavý pár. Ak dostanete gél z rovnakej série ako parfum (často dodávaný set), predĺžite vôni odolnosť. Tandem s akýmkoľvek parfumom vytvorí citrusový sprchový gél. Dodáva sa k vôňi "glibness". Gél s pižmom je tiež dobrý nápad. Je pravda, že na rozdiel od citrusov naopak spôsobuje, že kompozícia je teplejšia a tlmená, čo je vhodné pre chladné počasie.

voňavka

Spojte sa s telovými krémami
Možno pre vás to bude objav, ale aby parfum vydržal dlhšie, musíte po sprchovaní hydratovať pokožku. Faktom je, že oleje sú súčasťou vôní, a ak je pokožka suchá, len ich absorbuje z parfumu a kompozícia rýchlo zmizne. Preto po procedúrach kúpeľa okamžite naneste krém na telo. Prostriedky pre telo môžu nielen držať, ale aj poraziť vôňu. Telové mlieka a krémy z parfumových kúpeľov – banálny, ale efektívny kurz.

Dajte si vôňu na správne body
Každý vie tieto zóny (cievy sú umiestnené blízko povrchu pokožky), na ktoré je potrebné aplikovať vonné látky – zápästie, za ušami krk, centrum hrudníka. Ak sa Vám vôňa zdá byť obsedantná, dajte ju na zadnú časť krku. V skutočnosti to nebudete cítiť a ľudia okolo vás sa nebudú sťažovať.  Nedávajte si vôňu za uši, existuje tam  veľká akumulácia mazových žliaz, koža môže výrazne narušiť zloženie parfumu a vôňa bude zvláštna.

parfém

Nezabudnite na vlasy
Vlasy ľahko pohlcujú pachy, preto ak si ich umyjete strieknite troška vône, zostane s vami po celý deň, kým si neumyjete vlasy. Ale pozor, parfum obsahuje alkohol, ktorý vysušuje vlasy.