Tovar

Kameň ako dekoračný materiál? Miliónkrát áno.

Luxusne vyzerajúca moderná domácnosť súčasnosti potrebuje mať zakomponovaný minimálne jeden prírodný prvok. Prírodné materiály sú predsa tak ľahko dostupné a pritom dodávajú každému interiéru príjemnú atmosféru. Umelé plastové zariadenie nechajte v socializme. Synonymom odolnosti a nadčasovosti je naturálnosť. Pričom vaša domácnosť nemusí nevyhnutne nadobudnúť vzhľad horskej chaty, či bytu ekologického aktivistu. To, čo vyhľadávajú aj hollywoodske celebrity, je jednoznačne kameň. Ak s kameňom pri zariaďovaní domu a bytu skúsenosť nemáte, obráťte sa na najbližšie kamenárstvo. Tam vás zaručene presvedčia o tom, že kameň je horúci hit súčasnosti a ešte dlho bude aj v budúcnosti. Predstavte si napríklad vašu kuchyňu. Ako luxusne by vyzerala, ak by ste kuchynskú linku alebo kuchynský ostrovček dali vyrobiť z kameňa, napríklad mramoru. Aj v kamenárstve vám potvrdia, že kameň je odolný materiál, ktorý je ľahko umývateľný. Čokoľvek naň rozlejete alebo vysypete, neostanú po tom škvrny. Samozrejme ako prírodný materiál nie je veľmi kompatibilný s kyselinami. Na čistenie kamenných povrchov teda chemikálie nepoužívajte.

Kuchyna

Ďalším materiálom dostupným v kamenárstve je žula. Býva v domácnostiach obľúbená taktiež z dôvodu odolnosti voči mechanickému poškodeniu a zároveň vie odolať vyšším teplotám. Tým pádom sa výborne hodí do kuchyne na výrobu kuchynských dosiek, zásten v blízkosti sporákov a taktiež ako obloženie krbov. Ak hľadáte rôznorodú farebnosť a štruktúru kameňa, nič vám nebráni zvoliť si onyx.

Kupelna2

Nádherné farebné prevedenia a ornamenty, ktoré onyx vytvára z neho robí luxusného spoločníka do každej domácnosti. Vyznačuje sa väčšou krehkosťou, je teda vhodnejšie použiť ho skôr dekoračne – ako obklad stien, stolov, svietidiel. V kamenárstve si nechajte poradiť s výberom toho správneho kameňa, vďaka ktorému sa váš interiér stane centrom obdivu každej návštevy.