Tovar

Led žiarovky

Led žiarovky https://www.ledprodukt.sk/67-led-ziarovky sa stali naozaj výhodnejšou alternatívou obyčajných žiaroviek. Je to vďaka ich oveľa väčšej šetrnosti, sú až 9krát úspornejšie ako tie klasické. Za 10 000 hodín svietenia led žiarovky, čo je v prepočte 416 dní, by ste zaplatili asi 25 eur. Ak by ste používali klasickú žiarovku, zaplatili by ste za rovnaký čas svietenia až okolo 140 eur. Je to rozdiel však?

14225-2_e27-led-ziarovka-5-5w-g45--cri-95

Okrem toho ponúkajú ledky aj dlhšiu životnosť, čo je ich ďalšou výhodou. Pri výbere farby svetla vám ledky ponúkajú teplú bielu, studenú bielu, dennú bielu alebo veľmi populárne RGB farby. RGB, teda red, green, blue znamená, že si môžete vyberať, ktoré farby chcete vy sami. Pokojne teda môžete mať ráno zelené svetlo a večer červené. Na tom istom princípe fungujú aj známe led pásy. Vstupné napätie je väčšinou 230 V, ale nájdete aj 12 voltové žiarovky. Čo však zaujíma väčšinu ľudí je hlavne výkon led žiarovky. Ten môže byť rôzny, pohybuje sa od 1,5W do 60W. Tie najpredávanejšie majú v priemere výkon 5W. Ak chcete čo najlepšiu žiarovku, mali by ste si pri výbere pozrieť aj energetickú triedu, ktorá je dnes zväčša A+, alebo pri lepších A++.

stiahnuť

Led žiarovky so sebou nesú aj množstvo ďalších výhod, ktorými je napríklad fakt, že neobsahujú toxické látky, to znamená, že okrem vašej peňaženky chránia aj životné prostredie. Ak vám ledka totiž prestane fungovať a vyhodíte ju, neuvoľňujú sa z nej na smetisku do zeme nebezpečné látky ako ortuť či zlúčeniny olova.

Pri kúpe nesmiete zabudnúť na dôležitý faktor, ktorým je závit alebo pätica žiaroviek. Existujú dva typy závitov, závit E14 a E27. Čo sa týka pätíc, tých existuje viac, napríklad G13, G9, G4, R7s, GU10 alebo GU5.3. Najpredávanejšie sú žiarovky so závitom E27.

Ak vy sami váhate, či sú pre vás led žiarovky najlepšia voľba, určite zvážte túto možnosť a porovnajte si parametre led žiaroviek a ich alternatív.