Móda

Doplnky – áno alebo nie?

Osobne patrím skôr k ľuďom, ktorí sa na bižutériu alebo šperky vôbec nepotrpia. Náušnice, hodinky a výnimočne nejaký prsteň, to je všetko čo v tejto oblasti využívam. Poďme sa však pozrieť na to, prečo sú niekedy doplnky viac než žiadané a prečo je dôležitý správny výber.
Netreba zabúdať na to, že medzi doplnky patria okrem šperkov a bižutérie aj slnečné okuliare, klobúk alebo kabelka či iná taška. Toto sú však bežné súčasti našich outfitov. Existuje nespočetné množstvo rozličných vecí, ktoré slúžia na to, aby dotvorili náš vzhľad počas všetkých dní. Dokonca sa dajú nájsť aj doplnky vhodné na šport alebo na pláž, jednoducho na každú príležitosť.

klobouk

Po prvkoch, ktoré oživia váš look by ste mali siahať vždy, keď ste zvolili nevýraznú, jednofarebnú alebo veľmi jednoduchú kombináciu odevu. Vtedy doplnky dokážu priam zázraky a zo šedej myšky sa hneď môžete stať trendy človekom. Nemusí sa nevyhnutne jednať o veľký nápadný klobúk alebo náušnice, ktoré sa dotýkajú vašich ramien. Aj drobný náhrdelník a zaujímavé slnečné okuliare pozdvihnú váš vzhľad na trochu inú úroveň.
Dôležitou vecou, na ktorú je dobré si dať pozor, je kvalita týchto ozdôb. V tomto prípade platí skôr, že by mala kvalita prevažovať na kvantitou. Nie je dôležité mať plnú zásuvku bižutérie, ktorá veľmi ľahko po dvoch noseniach skoroduje. Taktiež si nemyslím, že je nevyhnutné aby všetky vaše doplnky boli z 24-karátového zlata. Je však potrebné dobre si rozmyslieť kedy, kde a do čoho budete investovať. Najviac sa oplatia kúsky, ktoré sú nadčasové a univerzálne, aby ste ich mohli rôzne kombinovať s oblečením.

šperk

Vhodne zvolené doplnky sa taktiež priam pýtajú na spoločenské udalosti. Keď zvolíte šaty, ktoré sú bohato zdobené alebo s nejakými výraznými prvkami, treba byť opatrný vo výbere a radšej nechať vyniknúť šaty. V prípade, že vaše šaty sú skôr jednoduché a nemajú žiadne veľké ozdoby, prichádza čas na výrazné, ale stále decentné a starostlivo zvolené doplnky.
Nie každý ich má rád a nie každému sa páčia. Aj tak je ale ich nosenie v určitých momentoch niečo, čo by sme mali zvážiť. Posunie to úroveň nášho obliekania vyššie.