Tovar

Dizajnový doplnok auta – ELEKTRÓNY

V dnešnej dobe už takmer nenájdeme domácnosť, ktorá by nevlastnila auto. A keby len jedno. Auto pre niekoho dnes znamená akýsi spoločenský doplnok. Auto je dobrý sluha, ale zlý pán. Pri kúpe auta sa častokrát ani nezamýšľame, aké ďalšie povinnosti nás čakajú spojené s jeho užívaním. Najčastejšou investíciou sú pneumatiky. Tie si vyžadujú aj elektróny.

Elektróny sú vyrobené z kvalitného materiálu hliníka a jeho zliatin. Narozdiel od bežných diskov, majú niekoľko výhod. Cena elektrónov je vyššia, ako v prípade klasických disko. Cena je však na úkor kvality.

luxusné elektróny

Nízka váha elektrónov.

Jednou z výhod je váha. Elektróny sú ľahšie, čo má vplyv aj na celkovú pneumatiku a celkové riadenie auta. Auto reaguje na vozovke rýchlejšie a presnejšie. Tým sa zlepšujú aj jazdné vlastnosti.

Odvádzanie tepla.

Hliník je narozdiel od klasickej ocele oveľa lepší vodič tepla. To má vplyv najmä pri brzdení. Teplo, ktoré vzniká pri brzdení je teda lepšie odvádzané elektrónmi.

elektróny

Dizajn.

V neposlednom rade si mnoho autičkárov zvolí elektróny najmä kvôli vzhľadu. Rozdiel zbadáte už na prvý pohľad. Elektróny pôsobia kvalitnejšie, luxusnejšie a zaujímavejšie. Čoraz častejšie môžete vidieť najmä na drahých autách elektróny, ktoré sa otáča proti smeru jazdy. Takáto dizajnovka nie je žiadna novinka, no kvôli ich vysokej cene ich na uliciach vidieť len niekoľko. Pri ich výbere sa však nedívajte len na vzhľad. Niektoré typy sú určené len na určité značky áut a nie sú univerzálne.

Aj napriek stále pretrvávajúcim klasickým „pukliciam“ sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre elektróny. Dôvodom by nemal byť len lepší vzhľad vozidla, ale najmä výhody, ktoré elektróny ponúkajú a prispievajú k lepšiemu užívaniu. V konečnom dôsledku vyššia cena znamená aj vyššiu kvalitu a elektróny majú jednak dlhšiu životnosť a sú odolnejšie voči poškodeniu.