Elektro

Chytré hodinky a ich nízka predajnosť. Čo sa stalo?


Nedávno sme mohli s nadšením sledovať, ako na pulty prišla opäť ďalšia elektro-novinka, ktorej sa predpovedala veľmi svetlá budúcnosť spojená s popularitou a masívnym predajom. Vravím o relatívne nových produktoch smart watch /chytré hodinky/, s ktorými možno ešte nie sme dostatočne oboznámení. A toto tvrdenie ma vedie k ďaľšiemu poznatku- Chytré hodinky majú podstatne nižšiu predajnosť, ako sa zo začiatku očakávalo. Myslím si, že za nižšiu predajnosť môžu tieto dva hlavné dôvody.

smartwatch

1.       Cena, ktorá sa u tých schopnejších modelov rovná sume, akú by sme dali za kvalitný smartfón alebo tablet, ktoré majú pochopiteľne väčší displej.
2.       Sýtosť trhu s podobnými produktami. Prenosných smart zariadení je na trhu príliš, dokonca nájdeme značky, ktoré ponúkajú výkonné modely za nižšie ceny, tak prečo by niekto uprednostňoval takéto miniatúrne hodinky?
Tieto dva body však ešte potrebujú z mojej strany vysvetlenie pretože viem, že každá minca má dve strany. Smart hodinky sú perfektným a veľmi praktickým nápadom. Chytré zariadenie máte vždy sebou okolo zápästia, je vodeodolné, má vysokú výdrž batérie, jeho tvar Vás neobmedzuje a nemusíte sa báť ľahkého zničenia. Pritom máte po ruke podobné funkcie a operačný systém, aký Vám poskytuje mobilné zariadenie.

telefon

Ale uvažujme reálne a skúsme sa vcítiť do kože priemerného kupcu. Máme bokom určitú časť peňazí a túžime si kúpiť niečo, čo by malo význam, čo by sme plnohodnotne využili, no pritom by nás to aj pobavilo. Tieto vlastnosti sú určite charakteristikou pre smart hodinky, lenže takisto aj pre mobilné zariadenia. Väčšina ľudí má smart telefóny stále so sebou, tak prečo by nosili ešte aj smart hodinky /ktoré nie sú zrovna lacné/? Povedzme však, že smartfón sa pokazí a ideme si kúpiť nové zariadenie.

smartphoe

•         Kúpite si radšej zariadenie s lákavými rozmermi displeja, čo nás upúta už na prvý pohľad a navyše sme s ním zvyknutí operovať, alebo uprednostníte radšej drahé hodinky? Myslím si, že by v mnohých prípadoch vyhrala prvá možnosť.