Business

Budúcnosť starých pneumatík je vo vašich rukách. Zbavte sa ich zadarmo a ekologicky:

Pneumatiky si na aute meníme aspoň dvakrát do roka. Staré za nové, podľa sezóny, ale aj kvôli opotrebovaniu, poškodeniu, lepšej kvalite. Čo sa však stane s tými, ktoré sa už nedajú použiť? Nelegálne skládky s voľne pohodenými pneumatikami na okraji lesa už dnes našťastie začínajú byť obrazom minulosti. Uvedomelá eko spoločnosť sa zaujíma o osud použitých pneumatík aj po tom, ako si ich dala prezuť. Veď vo svete sa vyprodukujú približne 3 miliardy pneumatík ročne. A predstavme si, že toľko ich nakoniec skončí na skládkach. Pneumatika sa v prírode rozkladá asi 300 rokov, vďaka obsahu ťažkých kovov môže kontaminovať vodu, pri nelegálnom spaľovaní tiež ovzdušie.

Pneumatiky

Dobrá správa je, že pneumatiky sa dajú recyklovať. Možností ich využitia a spracovania ako druhotnej suroviny sú aj vďaka rozvoju technológií široké. Rozdrvená guma poslúži napr. ako materiál pre výrobu protihlukových stien, gumových výrobkov, povrchu športovísk alebo ako prímes do asfaltu. Taktiež sa používa ako palivo pri výrobe cementu. Okrem toho sa uplatní aj pri výrobe detských preliezok a dekorácií v záhrade.Ak teda aj vy skladujete v garáži staré pneumatiky a neviete, čo s nimi, radi vám poradíme. Pneumatiky nepatria medzi komunálny odpad, preto sa podľa zákona č. 79/2015 Z.z. nesmú spracovať skládkovaním. Namiesto toho ich jednoducho môžete odovzdať všade tam, kde sa pneumatiky predávajú alebo prezúvajú. Zber zabezpečujú dokonca aj niektoré obce. A čo je najlepšie, robí sa to úplne zadarmo a bez iných skrytých podmienok.

Pneu

Myslite teda na budúcnosť ojazdených pneumatík pri najbližšej návšteve pneuservisu. Ovplyvniť množstvo spotrebovaných pneumatík môžete už pri samotnom nákupe. Nie je to len o tom, mať ich kde odovzdať. Investujte radšej do kvalitných výrobkov, ktoré vydržia dlhšie, menej sa opotrebujú a tým pádom nemusíte kupovať nové a nové pneumatiky. S výberom, výmenou, opravou a uskladnením pneumatík vám určite dobre pomôžu v PIT STOP pneuservise Dubnica. O vaše staré aj nové pneumatiky tu bude veľmi dobre postarané.