Tovar

Joga proti poruchám erekcie.

Práca, povinnosti, naháňanie termínov – stres sa na vás valí z každej strany a vy si na konci dňa uvedomíte, že ste ani nemali minútu pre seba. Ten krátky čas vyčlenený na obednú pauzu ste radšej strávili papierovačkami, ktoré už mesiac odkladáte a to fitko, kam ste si povedali, že dnes po práci určite zájdete, ste nakoniec obetovali pre gauč, telku a pivo. Veď človek si predsa musí niekedy oddýchnuť. Potom príde chvíľa, keď sa chcete trochu povenovať partnerke a zrazu zistíte, že v posteli niečo nefunguje ako má. A vy sa pýtate, kde som spravil chybu?

Predtým, ako budete v panike vytáčať číslo najbližšieho urológa, možno by nebolo na škodu sa najprv trochu zamyslieť nad svojím životným štýlom. Problémami s erekciou v súčasnej dobe trpí mnoho mužov. Príčiny môžu byť fyziologické, ale aj psychologické. A nad tými máme kontrolu iba my sami. Všetko sa začína v hlave, aj sexuálne výkony. Stres má vplyv na produkciu stresového hormónu a znižovanie množstva testosterónu, znižuje libido, sebavedomie a celkovú túžbu po sexe. Taktiež nedostatok fyzického pohybu, fajčenie, alkohol, nezdravé stravovanie, to všetko spôsobuje problémy s erekciou. Zároveň pri takomto životnom štýle pravdepodobne ani vaša postava nebude veľmi sexuálne stimulujúca.

Ak vás všetky tieto dôvody inšpirovali k tomu, aby ste si vstúpili do svedomia a začali so sebou niečo robiť, nápadov sa ponúka niekoľko. Veľa ľudí v súčasnej uponáhľanej dobe objavilo čaro východných filozofií. Napríklad joga je už tak rozšírená, že nie je výnimočné stretnúť v jogovom centre aj muža. Joga precvičí celé telo, rozprúdi krv a v spojení so správnym dýchaním prináša uvoľnenie mysle. Poďme sa pozrieť na niekoľko jogových pozícií, ktoré pomôžu prekonať problémy s erekciou:

Uttanasana – alebo hlboký predklon. S nádychom sa zo stoja postupne s rovným chrbtom predkláňame, až sa dotkneme bruchom stehien. Tento cvik je výborný na prekrvenie mozgu, odstránenie únavy a stimuláciu orgánov panvy, vrátane pohlavných. Precvičuje svaly, ktoré hrajú dôležitú rolu pri erekcií.

joga_erekcia2

Kumbhakasana – doska. Pomáha zvýšiť výdrž v posteli a váš výkon. Z ležmej polohy na bruchu sa vydvihneme na vystreté ruky, ktoré spolu so špičkami nôh podopierajú telo vystreté ako doska.

Dhanurasana – napnutý luk. Táto pozícia je trochu zložitejšia, ale môžete ju skúsiť tiež. V ľahu na bruchu sa oprieme o predlaktia. Jednou rukou sa načiahneme dozadu a chytíme si priľahlú nohu za členok. To isté spravíme s druhou rukou a nohou. Pokúsime sa odlepiť hrudník od podložky a priťahujeme si hlavu a päty čo najviac k sebe. Dhanurasana dobre premasíruje brucho, podporuje trávenie a otvára hrudný kôš.

Baddha konasana – pozícia motýľa. Posadíme sa tak, že zohnuté kolená budú smerovať do strán a chodidlá sa vzájomne dotýkajú celou plochou. Snažíme sa priťahovať chodidlá čo najbližšie k telu a pomáhame si pritom rukami. Chrbát je rovný. Touto pozíciou si otvárame panvu, zlepšujeme flexibilitu bedrových kĺbov a stimulujeme prostatu.

Joga_erekcia

Toto sú len jedny z mnohých pozícií, ktoré joga ponúka. Môžete si ich zacvičiť doma, ale pre ich najsprávnejšie prevedenie odporúčame navštíviť niektoré z joga centier.

Ak má pohlavné ústrojenstvo fungovať ako má, treba mu dopomôcť aj zvnútra. A to užívaním vhodných výživových doplnkov. Najlepšie takých, ktoré sú založené na prírodnej báze. Ďalšia filozofia pochádzajúca z India – Ayurveda, odporúča rastliny ako napríklad ashwagandha, škorica čínska, kotvičník zemný. Práve výťažky z týchto a mnohých iných rastlín sú základnou zložkou produktov ForceX Long, Ready, Vital, Long, Daily, Love. Porazte problémy s erekciou s forcex.sk prírodnou cestou.

Ešte jedno odporúčanie na záver: ak vaše problémy pretrvávajú dlhodobejšie, je dobré sa poradiť s lekárom, keďže za poruchou erekcie môže stáť aj iná príčina (cievne, neurologické ochorenie, cukrovka..) a s tým pomôže jedine lekár.