Domov

Trávte čas so svojím dieťaťom

Deti sú darom, ktorý prichádza do našich rodín. Tešíme sa na ich príchod, zakladáme manželstvá s vidinou založenia si rodiny. Nič na svete nie je dôležitejšie ako naše deti!
Všetko ostatné sa dá dobehnúť- kariéra, peniaze. Nikdy ale nedokážeme vrátiť čas potrebný pre výchovu dieťaťa. Nerozmýšľajme teda o inom využití času, keď sme sa rozhodli mať dieťa-

  • Musí sa dostať na prvé miesto.

zábava s mimčem
Mamičky, alebo oteckovia- určite zostaňte aspoň do troch rokov veku dieťatka s ním doma. Neponáhľajte sa do práce. Tá najdôležitejšia a najzmysluplnejšia práca je predsa u vás doma. Starostlivosť o výchovu dieťaťa. Nenechajte si túto dennodennú radosť zobrať. Dieťatko sa počas prvých troch rokov života vyvíja tak rýchlo a robí také pokroky zo dňa na deň, ako už nikdy vo svojom živote.
Základom dobrej stavy sú jej základy. Základom dobrej výchovy a vytvorenia si vzťahu s dieťaťom sú práve prvé roky jeho života. Milí oteckovia- neutekajte kvôli peniazom v tomto období do cudziny, alebo na dlhé niekoľko týždňové pracovné pobyty mimo svojho bydliska.

Čas, ktorý stratíte pri kontakte so svojím dieťatkom teraz sa už nikdy nevráti. Iba raz je vlastne prvýkrát keď sa dieťatko usmeje, iba raz je prvý krôčik, iba raz sa vysloví prvé slovo. Toto sa jednoducho už nezopakuje! Vaše peniaze sa dajú zarobiť aj neskôr- toto ale neskôr neprebehne. Iste, každá rodina musí predsa z niečoho žiť ! Ja ale nehovorím o tom, že obaja rodičia majú byť s dieťatkom doma sústavne, Hovorím iba o tom, že jeden z rodičov do troch rokov by mal byť doma stále a ten druhý rodič by mal každý deň prichádzať pozrieť sa na ten najväčší zázrak, ktorý sa mu pred očami deje každý deň!

rodina

Aký základ starostlivosti a výchovy odovzdáme dieťaťu na začiatku, taká bude možná výchovná nadstavba v ďalšom období. Bod nula, sa už nezopakuje. Každý jeden deň je dôležitým. Dôležitým pre dieťa, ale aj pre nás, Dieťa nám totiž nastavuje to najprísnejšie zrkadlo ! Nikto nikdy nás nebude súdiť a zároveň milovať viac ako naše deti.
To obdobie zúčtovania jednoducho príde- nevyhneme sa mu ! Ako obstaneme ako rodičia ? Urobili sme naozaj pre svoje dieťa všetko? Zahrnuli sme ho láskou a starostlivosťou, alebo iba drahými hračkami ?