Domov

Prečo novú podlahu?

Poďme si trochu priblížiť tieto rôzne typy podláh, s ktorými sa stretneme našich domácnostiach.

podlaha

Pomóc, v dome mám staré parkety

V starších domoch ale aj bytoch sa môžeme stretnúť s klasickou koncepciou drevených parkiet. Tieto sú často deformované a v mnohých prípadoch veľmi praskajú a vŕzgajú. Majú však jednu veľkú výhodu. Sú drevené a to je prirodzené pre človeka. Drevo je príjemné na dotyk a na pohľad. Avšak napriek tomu parkety často končia v koši. A namiesto nich prichádzajú modernejšie podlahy.

kuchyň

Sú koberce stále módne?

Názory okolo kobercov sa v mnohom rozchádzajú. Niektorí tvrdia, že koberce sú stále moderné príjemné a veľmi dobre použiteľné ako podlaha v domácnosti. Ich oponenti tvrdia, že koberce sú príčinou rôznych alergií, zachytávania prachu a náročného upratovania. Musíme pripustiť že ani jedna strana nehovorí hlúposti. Starostlivosť o koberce je pomerne náročná. A naozaj, koberce môžu skrývať rôzne roztoče, prach a iné alergény. Napriek tomu ich krása, rôznorodosť a príjemnosť na pohľad a na dotyk je veľkým dôvodom, prečo o nich stále uvažovať ako o modernom doplnku našej domácnosti.

interiér

Moderné krytiny

Tí z nás, ktorí vyhádzali parkety a nie sú ani zástancami kobercov, siahajú po ďalšom možnom spôsobe. Jedným z momentálne najobľúbenejších je takzvaná plávajúca podlaha. V princípe je to veľmi jednoduchá koncepcia podlahy. Dalo by sa povedať, že je to istým spôsobom náhrada klasických parkiet, avšak dizajnové možnosti sú už oveľa ďalej a je možnosť vybrať si z rôznych druhov ako materiálových tak aj estetických.
Podlahy ako linoleom, dlažba, kachličky majú tiež svoje miesto v domácnosti. Dokonca nie len v kúpeľniach a toaletách, ako by sme predpokladali. Moderné linolea sú v dnešnej dobe esteticky aj kvalitatívne taktiež na veľmi vysokej úrovni. Je to zaujímavé riešenie napríklad pre kuchyne, chodby, či schodištia.