Povedzte tme jasné nie

Je niekoľko dôvodov, prečo si myslím, že mať doma perfektnú lampu, luster a žiarovku je naozaj dôležité. Myslím si, že práve toto robí z domova ten pravý domov. Nikto predsa nechce mať doma tmu. Je to pochmúrne a vôbec to nehovorí o optimizme či harmónii. Je to všetko len o depresii a o zlej nálade, a to je niečo, čo ja jednoznačne nechcem a čo neobľubujem. Práve z toho dôvodu som hľadala alternatívu, čo bude iná, ako klasika. Každý predsa potrebuje vo svojom živote niečo moderné. A ja som to našla.

žárovka

Ak je na svete niečo, čo spája moju túžbu po modernosti, ale zároveň aj praktickosti a využiteľnosti, tak sú to jednoznačne led svetla. Chcete vedieť niečo o tom, prečo ich tak veľmi milujem? Kiežby som bola schopná vymenovať všetky ich pozitíva a klady. Myslím si, že ľudia to potrebujú zažiť a potom skutočne uvidia, že je to niečo, čo dokáže nahradiť každú obyčajnú žiarovku. Aby sme sa však vrátili k výhodám, tu je len niekoľko z nich.

1. Som ekomaniačka. Práve z toho dôvodu chcem šetriť životné prostredie. A vo svete obyčajných žiaroviek a žiariviek nie je nič, čo by bolo také úsporné, ako práve toto. Je to revolúcia v oblasti ekosvietenia. A to je jednoznačne obrovské plus, no nie?

2. Občas mám vážne pocit, že ma prežijú! Hlavne preto, že aj po niekoľkých hodinách svietenia (kedy som zabudla postrčiť vypínač) idú, ako keby som ich práve kúpila. Sama tomu neverím, ale je to naozaj tak.

vypínač

3. Idú naplno. To znamená, že nemusím čakať, kedy sa noc zmení na deň. A čo je najlepšie, neprekáža im časté šťukanie vypínačom. Na čo som ja určite expert.

4. Nehrozí mi popálenie. Niežeby som bola až tak veľmi nešikovná, no je fajn vedieť, že sa nezahrievajú na takú teplotu, že usmažia aj muchu, keď jej napadne si sadnúť na žiarovku.

5. Som trochu nešikovná, takže mi permanentne niečo padá. https://psychologie.cz/pada-na-mou-hlavu/ Keď mám založiť žiarovku, musí mi spadnúť aspoň jeden raz, inak by to nebolo ono. Tieto sú však odolné voči nárazu! Nie je to perfektné?

6. Možností, koľko si len viem predstaviť. Či už ide o prevedenie, ako sú žiarovky, alebo pásiky, či o farbu.