Krása

Najlepšie vitamíny pre rast vlasov

Za týmto účelom je dôležité konzumovať rôzne vitamíny pre rast vlasov. Poďme zistiť, prečo a aké vitamíny pomáhajú pri raste vlasov.
Vitamín A pomáha rastu vlasov poskytnutím vlhkosti a výživy na vlasy
Ak chcete získať primerané množstvo tohto magického vitamínu do vašej stravy, mali by ste jesť potraviny bohaté na beta karotén, ktorý sa premieňa na vitamín A. Mrkva je samozrejmosťou, ďalej sladké zemiaky, červené papriky, zelená zelenina ako kapusta a špenát , varené vajcia, niektoré druhy syrov (feta, Camembert a čedar) a olej z tresčej pečene. Ovocie ako mango, grapefruit, melón, papája, mandarínky a guavy sú tiež bohaté na vitamín A.

kráska.jpg

Vitamín B – najúčinnejší pre zdravie vlasov
B Vitamíny sú možno najdôležitejšie pre zdravie vlasov ej pokožky! Pre vašu dennú dávku vitamínov B, jedzte aspoň dve vajcia denne, a nevynechajte žĺtok – to je miesto, kde je viac ako polovica výživy. Vajcia sú najlepším zdrojom týchto vitamínov, nevyhnutné pre rast vlasov. Medzi ďalšie zdroje vitamínu B patria rôzne čerstvé ryby, ako je pstruh a losos, listová zelenina, ovsené vločky, pečeň, jogurt, mlieko a strukoviny.
Vitamín D zvyšuje zdravie folikulov a udržiava rast vlasov
Alopécia alebo vypadávanie vlasov je chronický stav spôsobený nedostatkom vitamínu D. Je to preto, že vitamín D je nevyhnutný pre stimuláciu vlasového folikulu a zabezpečenie zdravia folikulov. Ak má vaše telo dostatok vitamínu D, podporuje funkciu rastu vlasov. Potraviny bohaté na vitamín D zahŕňajú huby a mastné ryby ako makrela a losos a mlieko a mliečne výrobky.

zelenina.jpg

Vitamín E má antioxidačné výhody
Vitamín E chráni vlasy tým, že bráni voľným radikálom v životnom prostredí pred erodovaním kvality a sily vlasov. Vďaka svojim prirodzeným antioxidačným vlastnostiam prospieva rastu vlasov, čím zabraňuje rozpadnutiu vlasovej pokožky a vlasov.
Ak chcete získať do svojho denného obsahu vitamín E, skúste získať čo najviac zdravého tuku do svojho jedálnička. Avokáda sú vynikajúcim zdrojom, takže sa snažte mať aspoň jedno avokádo každé ráno. Olej z pšeničných klíčkov je ďalším vynikajúcim zdrojom, takže denne zjedzte čajovú lyžičku. Orechy ako pistácie, mandle, lieskové orechy, píniové oriešky, kešu orechy, pekanové orechy, arašidy a brazílske orechy sú samozrejmosťou.