Domov

Moderné dvere zo skla a zaručená bezpečnosť

Pod pojmom interiérové dvere si už dávno nepredstavíme iba jeden variant, ale najmä posledné roky nás zaplavila bohatá ponuka nápaditých možností, či už berieme do úvahy prevedenie, funkcie, alebo materiál. Stále pokrokovejšie technologické postupy je vidieť aj v stavebníctve a výbave dnešných interiérov. Tento vplyv sa tak výrazným spôsobom dotýka aj dverí, ktoré už dnes majú vzájomne rozdielny dizajn aj špecifické vlastnosti. Pochopiteľne aj cenu. Celkom výrazným faktorom je hlavne materiál, z akého sú vyrobené.
uvítání na dveřích
Z hľadiska materiálu sa k moderným možnostiam radí napríklad sklo a skleněné dveře. Tí, čo sa o podobné veci nezaujímate detailne si možno predstavíte krásny dizajn, ale horšiu kvalitu a žiadnu odolnosť. Omyl!
S elegantným a krásne pôsobiacim dizajnom máte pravdu, ale tento typ dverí je takisto odolný a v každom prípade zabezpečený voči rozbitiu. Je to spôsobené špeciálnou výrobou k danému účelu pravidelného používania dverí či už v podnikoch, kanceláriách alebo u vás doma. Ide totiž o kalené sklo, ktoré je 5-krát odolnejšie voči nárazom a prakticky ide o bezpečnú výbavu interiéru k pravidelnému používaniu. Výroba sklenených dverí tak podlieha prísnym bezpečnostným podmienkam.
· V prípade, ak by sa nejakým (určite nie bežným) spôsobom toto sklo, respektíve dvere rozbili, miesto veľkých črepov sa rozsypú len zaoblené, neškodné časti malých rozmerov. Väčšina sklenených dverí však disponuje špeciálnou fóliou, ktorá tieto zaoblené úlomky zachytí. Rozbitie tohto materiálu je však aj napriek tomu len málo pravdepodobné.
rozloučení na dveřích
K najpraktickejším a vlastne najefektívnejším vlastnostiam skleneného materiálu a sklenených dverí sa radí ich schopnosť šíriť priestorom svetlo. Prakticky nimi nahradíte okná a nebudú potrebné ani špeciálne doplnky typu lampička a pod. Svetlo sa bude šíriť interiérom ďalej a to oceníte najmä v prípade, ak chcete praktickým spôsobom rozdeliť väčšiu miestnosť na niekoľko oddelených častí.