Kam na výlet na Slovensku

Je množstvo krásnych krajín, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Zahraničie nám ponúka nové možnosti objavovania, čo nám pomáha pri samostatnosti či rozhľadenosti. Stačí pár dní na to, aby ste spoznali novú kultúru, zvyky a tradície. Najmä kvôli tomuto ľudia navštevujú rôzne krajiny. No je to aj príroda, výhľady a zaujímavosti, ktoré keď uvidíte naživo, statíte slová. A takýchto miest máme aj na Slovensku veľké množstvo. Pokiaľ hľadáte nejaké inšpirácie na výlet, aj na Slovensku je z čoho vyberať.

krajina
 
Tatry               Samozrejme ako prvé treba spomenúť našu pýchu Tatry. Či vysoké alebo nízke, každé ponúkajú množstvo vrchov, štítov, vodopádov a chát, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Vybrať si môžete z letných či zimných trás, túr s deťmi či psami, jednoduché, náročné, celodenné či cyklotrasy. Tatry ponúkajú veľké množstvo atrakcií pre turistov a výnimkou nie sú ani zaujímavé reštaurácie a kaviarne.
 
Slovenský raj  Ak hľadáte kľud a menej komerčnú turistiku, slovenský raj je lepšou voľbou. Nádherná príroda a zaujímavé túry. Po chodníkoch nájdete množstvo reťazí, schodov a mostíkov, ktoré sú vytvorené na bezpečne prejdenie trasy. V okolí sa nachádza veľké množstvo penziónov a hotelov s príjemnou atmosférou.
 
Terchová         Stred Slovenska je známi našim zbojníkom Jánošíkom. Jeho podobizeň nájdete v dedine Terchová. Okrem toho máte na výber prejsť náučný chodník a reťazami sa dostať až na malý či veľký Rozsutec.
 
Košice            Aj keď východ Slovenska je pre mnohých stále neobjavený, na pár dňový výlet do Košíc by mal ísť každý Slovák. Katedrála s návštevou veže, námestie a obchody sú na výlet ako stvorené.

tobogán
 
Aquaparky      Medzi najznámejšie aquaparky patria Bešeňová, Tatralandia, AquaCity Poprad či aquapark v Dolnom Kubíne. Najväčšie množstvo sa nachádza práve v okolí Tatier a na strednom Slovensku. Medzi menšie s príjemnou atmosférou patrí Afrodita v Rajeckých Tepliciach.