Peniaze

Koľko zarábajú najlepšie platení riaditelia top amerických spoločností?

Aby ste získali predstavu o tom, aké sú platy ľudí na riaditeľských stoličkách, časopis Forbes zostavil zoznam 5 najbohatších generálnych riaditeľov v Spojených štátoch.

podnikání
 
1. Lawrence J. Ellison, Oracle
S technológiou, ktorá sa stáva popredným miestom pre rozvoj nových podnikov a interakcie so zákazníkmi, by nemalo byť prekvapením, že najvyššia pozícia na tomto zozname by mala byť vedúca spoločnosť založená na technológii. Spoločnosť Oracle je lídrom v oblasti softvérových riešení na rôznych platformách a Lawrence Ellison vytlačil spoločnosť do nových výšok. Na druhej strane mu firma poskytla plat, ktorý je úmerný výkonu, ktorý vytvoril. Ellison v tomto roku zarobí 76,9 milióna dolárov a táto suma ešte nezahŕňa bonusy. To predstavuje viac ako 11 miliónov dolárov nad jeho najbližším kolegom.
 
2. Leslie Moonves, CBS
Leslie Moonves je významným riaditeľom televíznej siete CBS. S prílivom nových sietí, ako sú Netflix a Hulu, sú hlavné siete v súčasnosti viac než kedykoľvek predtým vyzvané, aby posilnili svoju pozíciu na trhu, a zdá sa, že Leslie Moonves je na túto úlohu vhodný. CBS mu vypláca 65,4 milióna dolárov ročne, aby zabezpečil, že TV stanica CBS zostane naďalej konkurencieschopná.
 
3. Michael T. Fries, Liberty Global
Pokiaľ ide o finančné spoločnosti, Liberty Global je jednou z najvýkonnejších a najstálejších spoločností na svete. Spoločnosť  umiestnila veľkú dôveru do svojho generálneho riaditeľa Michaela Friesa, ktorému vyplatili v ročnej kompenzácii 45,4 milióna dolárov plus bonusy.

4. Richard C. Adkerson, Freeport-McMoRan Copper & Gold
Zatiaľ čo technológie a nové trhy vedú globálnu ekonomiku, existujú určité základy, ktoré jednoducho nemožno poprieť za svoju vytrvalosť v poskytovaní hodnoty. Jednou oblasťou, v ktorej hodnota pretrváva v čase, je v oblasti drahých kovov. Napriek tomu, že Spojené štáty už nepodliehajú zlatému štandardu, zlato, meď a iné kovy sú v investičnom svete stále veľmi  dobré a Freeport zaplatí Richardovi Adkersonovi 38,9 milióna dolárov ročne, aby ich udržal na správnej ceste.

podnikatel

5. Philippe Dauman, Viacom
Viacom je ďalším mediálnym gigantom, ktorý za každú cenu profitoval z amerického zábavného priemyslu. Spoločnosť nielen drží svoju pozíciu na vysoko konkurenčnom trhu, ale očakáva v nadchádzajúcich rokoch rast. Na zabezpečenie rastu na takomto konkurenčnom trhu musí existovať vedúci postoj, ktorý má schopnosť  kriticky premýšľať pri čítaní pohybu trhu a túto povinnosť zverili Philippe Daumanovi, ktorému sa vypláca 36,8 milióna dolárov ročne.