Krása

Doprajte si čas pre seba


Mnohé z nás nevenujú samej sebe dostatok času práve kvôli jeho nedostatku. Nenechajte prácu a povinnosti pohltiť vás a nájdite si vždy čas na seba a svoje zdravie. To je predsa prvoradé, bez neho by ste len ťažko zvládali každodenné činnosti. Ak sa cítite často unavená a nechce sa vám ráno vstávať z postele, týmito jednoduchými krokmi si pomôžete k zdravšej pleti aj chuti do života. V zdravom tele je predsa zdravý duch!

květina

·         Voda, voda, voda
Kedy ste sa naposledy napili vody? Ani si poriadne nespomínate však? Veľká chyba! Pozor, reč je však o čistej vode nie o tých sladených. Zaobstarajte si aspoň litrovú fľašu na dlhšiu dobu a noste ju stále všade so sebou! Nezabúdajte na pitný režim, bez vody sa rýchlo vyčerpáte, bolí vás neustále hlava a máte negatívnu náladu. Čistá voda je základom zdravého životného štýlu, preto na ňu nezabúdajte!

spánek

·         Dostatok odpočinku
Proces regenerácie unavenej pokožky nastáva najmä počas vášho spánku, preto si ho vždy doprajte dostatok. Môžete mu pomôcť napríklad nočným krémom. Neponocujte zbytočne a dbajte na to, aby ste spali aspoň 7 hodín denne. Spánok je dôležitou súčasťou nášho života, prečisťuje sa nám vtedy hlava, zabúdame na zbytočnosti ktoré nás ťažili počas dňa. Keď si doprajete dostatok poriadneho spánku, ráno určite vstanete svieža a plná energie!
 
·         Pravidelné stravovanie
Pokiaľ nie ste tak úplne spokojná so svojou postavou a chcete zhodiť pár kíl, ktoré vás ťažia nezabúdajte jesť! Nespoliehajte sa na hlúpe hladovky, s ktorými sa akurát tak dopracujete k  jojo efektu. Jesť treba v malých množstvách a pravidelne čo znamená aspoň 5 krát denne! Nezabúdajte na raňajky, obedy ani večere. Doplňujte normálnu stravu ovocím a zeleninou. Odporúča sa konzumovať ovocie doobeda, kvôli obsahu (aj keď prírodných) cukrov a zelenina poobede.

detail
 
·         Nezabúdajte na hydratáciu
Vaša pokožka potrebuje veľa hydratácie. Okrem dostatočného pitného režimu jej pomôžete aj správnymi krémami podľa vášho typu pokožky. Osobne odporúčam pleťové oleje s ktorými mám veľmi dobrú skúsenosť. Ak aj máte mastnú pokožku pleťových olejov sa rozhodne nebojte! Je ich veľmi veľa druhov a väčšina z nich sa okamžite do pokožky vpije, čiže sa nemusíte báť toho, že si ich používaním iba uškodíte.