Tovar

Chcete sa stať rybárom?

Jedno je isté, nikto sa nenarodil rybárom. Potreba loviť sa preniesla do našich génov, ale spôsob ako na to, sa musí naučiť každý sám. Na rybolov nie sú potrebné špeciálne zručnosti, postačia v podstate jednoduché „učebné materiály“, z ktorých sa môže každý niečo naučiť. Samozrejme základy sú dôležité, a ak máte k dispozícii starého otca, otca, príbuzného, známeho, priateľa môžete začať u nich, alebo jednoducho „od zdroja“. Rybolov, rovnako ako všetko ostatné, má svoje vlastné pravidlá. Ak flirtujete s myšlienkou, že sa chcete stať súčasťou tábora tzv. tichých bláznov, bude potrebná a nevyhnutná poriadna rybárska výbava.

prut

Je ťažké povedať, kedy prichádza do života rybára ten moment, keď sa navždy „infikuje rybárskym vírusom.“ Začínajúci rybár sa zaručene stretne s množstvom problémov, ktorým sa bude musieť prispôsobiť a získať prehľad, napr. v džungli rybárskeho výstroja: prúty, šnúry, háčiky a navijaky. Navyše nestačí si len kúpiť potrebné veci, existujú malé, ale zásadné technické predpisy a zásady, ktoré musíme pre úspešný a zábavný rybolov absolvovať.

Ďalšia otázka, ktorá je dôležitá v súvislosti so získaním praktických skúseností je, aké ryby chytať na začiatku? Samozrejme, každý by ich chcel čo najviac. Zásada správneho postupu by sa však mala dodržiavať aj tu. Nechceme predsa aby nás neúspech hneď na začiatku odradil. Preto je vhodné loviť ryby, ktorých je veľa. S častými úspešnými úlovkami bude narastať prax aj sebavedomie.

rybolov

Rybolov sa, samozrejme, nedá naučiť z knihy. Všetko čo si prečítate a naštudujete sú len usmernenia, ktoré budú naozaj úspešné ak budú doplnené skúsenosťami získanými v praxi. Skúsení rybári môžu pomôcť neskúseným začiatočníkom v mnohých nástrahách. Takže aj keď nebude všetko v praxi prebiehať tak ako ste si to prečítali, nenechajte sa odradiť. Veď ako vo všetko, aj tu platí pravidlo, že„tréning robí majstra“!