Tovar

Výber tej správnej prilby na motorku nemusí byť náročný,…

Kúpou motorky nič nekončí, ale eštelen začína. K pohodlnej a hlavne bezpečnej jazde totiž ešte musíme podstúpiť niekoľko krokov, aby bol tak zároveň zážitok z pravidelnej jazdy kvalitnejší. K motorke, motorkárovi a k praktickej jazde sa bezpochyby spájajú i vhodné doplnky v podobe oblečenia, chráničov, topánok, no ale predovšetkým kvalitnej prilby, ktorá by zodpovedala konkrétnym podmienkam vašej jazdy.
závodní motorka

· Vhodná prilba totiž neplní „len“ prioritnú funkciu ochrany hlavy pred pádom, ale takisto chráni tvár pred nárazovým vetrom a náročnými podmienkami najmä v prípade, ak uprednostňujete jazdu na silnejšej, respektíve rýchlejšej cestnej motorke, alebo na endure.
Už len týchto pár dôvodov nás vlastne presvedčilo o tom, že prilba nie je iba byrokratický predpis daný zákonom, ale skutočne potrebným a zásadným doplnkom pre každého, kto sadne na motorku.
Ale na výber je predsa niekoľko typov prilieb, ktoré sa líšia dizajnom, prevedením, cenov,… aké sú medzi nimi rozdiely a ktorú si teda vybrať?
Rozhodnutie či vlastne sprievodca výberom vlastne nemusí byť taký ťažký, ako by sa mohlo zdať. Vlastne si len stačí vopred uvedomiť, aký štýl jazdy preferujete, ako aj aký stroj vlastníte. Teda napríklad v prípade, ak jazdíte mestom na skútri, pravdepodobne vám stačí cenovo lacnejšia a praktická otvorená prilba, v prípade častejšej jazdy po diaľnici a zrejme vo vyššej rýchlosti na športovej motorke tak voľba musí byť pochopiteľne iná a mať podobu integrálnej prilby, v prípade enduro motorky ide zasa o enduroprilbu, ktorá je takou kombináciou integrálky s crossovou.
motocross motocykel
Konkrétne sa tak môžeme zamerať na ten stred a to integrálne prilby, ktoré sú zárukou bezpečia a disponujú vlastnosťami, ktoré doprajú komfort aj pri vyššej rýchlosti. V tomto prípade sú však zrejme najzaujímavejšou možnosťou vyklapacie prilby. Tieto sú zároveň nielen veľmi praktickou, ale takisto relatívne populárnou voľbou.