Tovar

V roku 2012 sa definitívne ukončil predaj klasických žiaroviek

Každodenné využitie svetla v domácnosti vo forme žiaroviek a elektrických svetelných produktov sme si zvykli považovať za samozrejmosť. Osvetlenie tak máme k dispozícii prakticky kedykoľvek, kedy ho práve potrebujeme. Posledným generáciám ľudí však už tento vynález neprichádza nejako extra zaujímavý, nakoľko klasické žiarovky sú tu s nami už od roku 1879, čiže vyše dobrých 100 rokov. No práve dnešná generácia je svedkom opäť niečoho revolučného, osvetlenie má novú, ekologickejšiu a technologicky vyspelejšiu formu.

žárovka

Dnešná doba tak urobila za klasickými žiarovkami definitívny koniec, od roku 2009 sa začali sťahovať z predaja a rok 2012 to nekompromisne zakončil. No nemáme prečo smútiť, na trhu dnes totiž máme vyspelejšiu formu osvetlenia, ktorá výrazne šetrí elektrickou energiou, má oveľa vyššiu životnosť, viacero možností využitia spolu s novými funkciami. Tomuto osvetleniu s vlastnosťami pre 21. storočie vravíme LED. LED je skratkou pre Light Emitting Diode, čiže technológiu osvetlenia, ktorej základom je v doslovnom preklade svetlo vyžarujúca dióda.

světlo

Žiarenie diódy si pýta oveľa menší odber elektriny, dióda má navyše vysokú životnosť a jej praktická forma nám priniesla viacero nových a zaujímavých nápadov, aké dnes využívame v praxi. Skvelým príkladom sú led pásiky .
No je pochopiteľné, že aj naďalej budeme chcieť využívať žiarovky. Tie sú samozrejme stále na trhu, no takisto inovovali svoje vlastnosti a mnohé z nich majú označenie LED. Rozdiel je v tom, že tieto k žiareniu nepoužívajú halogénové vlákno, ale spomenutú diódu LED, čo je nezrovnateľne úspornejšia a ekologickejšia cesta žiarenia. Okrem toho nám poskytujú možnosť voľby farebného tonu, nastavenie stmievateľnosti a ich životnosť sa odhaduje až na 20 000 hodín. Takáto forma osvetlenia je úspornejšia až o 80 %, návratnosť vložených peňazí sa tak preukáže už po pár mesiacoch užívania.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup