Tovar

Slabá erekcia trápi pomerne veľa mužov, a to aj na Slovensku

Pre pravidelne kvalitný sexuálny styk je z hľadiska mužov potrebná zdravá a silná erekcia. Ale vieme, že zároveň ide o faktor, ktorý sa v prípade nečakaných porúch vplyvom rôznych negatívnych vplyvov stáva v intímnom živote kameňom úrazu.
V skratke ide o to, dosiahnuť silné, respektíve dostatočné stoporenie k tomu, aby bolo možné vykonať plnohodnotný sexuálny styk a uspokojenie pre obidve strany. V tomto smere zohráva úlohu takisto schopnosť udržať erekciu po dostatočne dlhú dobu (priemer je asi 5 až 7 minútový styk).Smutný muž pri západe slnka.jpg
Žiaľ vieme, že pomerne veľa mužov, a to najmä v strednom alebo vyššom veku začínajú trápiť čoraz viac opakujúce sa problémy so slabou erekciou. Už len na Slovensku je podľa odhadov cca 500 000 mužov, ktorí majú pravidelnejšiu skúsenosť s erektilnou dysfunkciou. A priznajme si, už nie je žiadnym tajomstvom, že veľa z nich pred sexom pravidelne užije tabletu, či už s obsahom látky sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis), vardenafil (Levitra) alebo avanafil, ktorý sa nachádza v Spedre či jeho dostupnom generiku Avana.
Mnohých ale určite zaujíma zdroj týchto porúch, respektíve faktory, ktoré sa podpisujú pod opisované problémy. Treba mať však na pamäti, že v tomto prípade sa na vec musí každý z nás pozrieť individuálne, u každého môže mať príčina inú formu. Avšak všeobecná charakteristika existuje.
Erekcia je biologický proces, ktorého súčasťou sú funkčné vnemy, nervy, cievy a hormóny.Žena, erotické, čiernobiele.jpg
Základom stoporenia je schopnosť organizmu v prípade vzrušenia „naplniť“ penis vyšším prísunom krvi. Ak sú problémy so slabou erekciou pravidelnejšie, môže to značiť organické ochorenie, napr. v spojitosti so skôrnatenými cievami či krvným tlakom.
Vylúčené ale nie sú ani psychologické faktory ako pravidelný stres, ktorého dôsledkom klesá hladina testosterónu a takisto mužské libido.
K náprave je v oboch prípadoch doporučená tiež zmena životného štýlu a životosprávy.