Tovar

Latexové matrace sú synonymum pre antibakteriálnosť

Každý laik si vie predstaviť, ako vyzerá klasický matrac. Je biely, jeho šírka závisí od postele, má poťah a vnútri je niečím vystlaný a má v sebe pružiny. Mali by sme si ho vyberať podľa svojich osobných potrieb, podľa pohodlnosti, mala by nám vyhovovala jeho tvrdosť. Nikto nechce ráno vstávať ešte v horšom stave, v akom si do postele ľahol. Spánok nám má dodať silu a vitalitu, aby sme počas dňa mohli bez problémov fungovať.

Ak sa pozrieme medzi potreby náročnejších zákazníkov, vyberajú si matrace už aj podľa dizajnu, antibakteriálnych vlastností (ak sú alergici, je to nevyhnutnosť), no vyberajú si matrace najmä podľa kvality zloženia. Tá priamo úmerne súvisí s pohodlnosťou.

veľká kopa matracov

Jedny z vysoko kvalitných druhov matracov sa nazývajú sendvičové latexové matrace. Ich kvalita je podložená už storočím tradície ich výroby. Keďže sa tieto matrace snažia napodobňovať, SEGUM ako spoľahlivý predajca vám vie zaručiť, že vyberáte správne. Ako je už z názvu jasné, samotné matrace obsahujú latexovú penu a pružné platne z prírodného kokosového vlákna. Sú upravené tekutým latexom a nazývajú sa aj gumokokos. Samotný latex pochádza najmä kaučukovníka, ktorý rastie vo juhovýchodnej Ázii. Zaujímavosťou je, že až 6-14% kvitnúcich rastlín z rôznych oblastí ho produkuje tiež. Takéto matrace majú taktiež rôznu úroveň tvrdosti. Pri ich výrobe sa spenené latexové mlieko naleje do pripravenej formy, ktorá má v sebe vystupujúce tvary prechádzajúce z jednej časti na druhú. Ďalšia technológia výroby sa nazýva talalay – dochádza pri nej ku zmrazeniu latexového mlieka.

slečna a matrac

Jedna z výhod je podobná ich funkcii v telách rastlín – ochraňuje proti mikróbom. Roztoče, plesne a baktérie nebudú mať také šance – nebudú sa tak rozmnožovať a rásť. Tomu výborne bráni aj ďalšia vlastnosť matraca, ktorou je vzdušnosť. Matrace majú mnoho prieduchov. Priplatíte si preto okrem kvality aj za výrazne vyššiu životnosť, čím si ušetríte ďalšie peniaze, čas a hlavne zvýšite úroveň komfortu.