Tovar

Hliníkové alebo plastové okná?


Nové okná vyberáte na desiatky rokov dopredu. Preto je dobré poznať, aké možnosti vám aktuálny trh ponúka. Či už sa rozhodnete pre plastové alebo hliníkové okná, z obidvoch môžete mať veľmi dobrý pocit aj úžitok. Aké kvality ponúkajú plastové okná? Kedy radšej siahnuť po hliníkových oknách? Pozrite sa spolu na s nami na porovnanie najpredávanejších typov okien z hľadiska životnosti, ceny a využiteľnosti.
Dáte prednosť priaznivej cene alebo vyhrá extra dlhá životnosť a odolnosť? Pri zásadnej zmene, akou výmena okien jednoznačne je, je dôležité zvážiť hneď viacero faktorov.
Plastové okná vedú v predajnosti
Na trhu sú plastové okná už niekoľko desiatok rokov a za ten čas sa technologické postupy výroby a spôsoby montáže dostali na takú úroveň, že miera ich tepelnej aj zvukovej izolácie je aktuálne na mimoriadne vysokej úrovni. V porovnaní s konkurenčnými materiálmi rozhodne vedú aj nízkou cenou a jednoduchou údržbou. Ak sa rozhodnete pre plastové okná, dbajte pri výbere na kvalitu tesnenia a kovaní, starostlivo sa rozhodnite, či je pre vás lepšie dvojsklo alebo trojsklo(link) a nezabudnite ani na stavebnú hĺbku.
Pri plastových oknách sa však môžete stretnúť s istými konštrukčnými obmedzeniami. Plastový rám nie je vhodný pre veľkoplošné okná. Tu už do hry svojimi kvalitami vstupujú hliníkové okná.

miestnosť, dver

Hliníkové okná nepoznajú veľkostné obmedzenia
Umožňujú rôznorodé konštrukčné prevedenie. Odolný hliníkový rám si poradí aj so zasklením celej steny, od podlahy až po strop. Takýto profil je vhodný pre veľké a ťažké okná. Svoje využitie mali pôvodne na veľkých administratívnych budovách či bankách. Dizajnové trendy okien však priniesli požiadavky na uhladenosť, veľké čisté presklené okná a ultraštíhle rámy. A práve tieto prednosti dokážete spolu s hliníkovými oknami docieliť aj na vašom dome.

dvere,chodba

Pripravte si však podstatne vyššiu sumu, ktorú do ich kúpy budete musieť investovať.
Pre vás, ako majiteľa nehnuteľnosti s hliníkovými oknami je však dôležité vedieť, že index prestupu tepla cez rám hliníkového okna je horší, ako v prípade plastového rámu. Hliník totiž vedie teplo, preto sú niektoré hliníkové okná menej úsporné ako plastové. Riešením je dištančný rámik alebo prerušenie tepelných mostov – tieto technológie nájdete u profi výrobcov ALU okien.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup