Business

Aké prinesú podnikateľovi výhody firmy na predaj s históriou?

Stále viac podnikateľov miesto zakladania vlastnej firmy volia radšej možnosť, v ktorej kúpia už nejakú existujúcu firmu, teda založenú, pri ktorej sú už splnené všetky podmienky k tomu, aby sa s ňou dalo po prevode obchodného podielu začať ihneď podnikať. Najčastejšie je teda záujem o založené spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.).

Žiarovka, nápad

V tejto kategórii sa následne ponúkajú na predaj novozaložené ready made s.r.o., čo sú spoločnosti, ktoré sa založili iba preto, aby sa následne predali záujemcom. Pretože o kúpu pripravených obchodných spoločností rastie dopyt, podnikateľ si ich kúpou ušetrí čas a vyhne sa zdĺhavej byrokracií, s ktorou by sa inak stretol pri jej zakladaní. Je to hlavne o časovej úspore a o možnosti pustiť sa čo najskôr do plánovaných obchodných aktivít, respektíve do podnikania.

  • Ready made s.r.o. sú zapísané v Obchodnom registri SR, je pri nich splatené základné imanie, sú k nim pridelené živnostenské opatrenia, sú doložené zakladateľskými listinami a prípadne sú aj zaregistrované na daňovom úrade a sú platcami DPH

Sú teda ideálne pre rýchly štart podnikania alebo na jeho rozšírenie o nový subjekt. Hoci pochopiteľne ak ide o novozaloženú eseročku, táto „je na svete“ zatiaľ krátko. Niektorí podnikatelia by mali väčší záujem o firmy na predaj s historiou, ktoré sa v biznise orientovali už preukázateľne dlhší čas, povedzme niekoľko rokov, čo je následne dobrá „vizitka“ pred obchodnými partnermi. V Obchodnom registri sa dá zistiť, kedy bola dotyčná firma založená a jej dlhodobé účinkovanie na trhu budí u obchodných partnerov vyššiu dôveryhodnosť. S takouto spoločnosťou sa pravdepodobne tiež ľahšie vybaví úver od banky.

Doláre, bankovky

  • Dlhodobo existujúca firma určite počas svojej existencie vytvárala obchodné transakcie, zmluvné vzťahy a plnila si záväzky voči úradom. Negatívnou stránkou je pri nej však vyššie riziko, že by zo svojej minulosti mohla mať nejaké nevybavené pohľadávky, ktoré sa prenesú na jej nového majiteľa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup